Ремонт компютерной техники Четвер, 02.05.2024, 14:31
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приблизно роки три тому з різким падінням цін на ноутбуки багато споживачів отримали можливість придбати недорогий ноутбук. Для когось ця машина стала першим в житті комп”ютером, для когось - мобільною заміною настільного ПК. Число власників ноутбуків постійно росте, і всі ці люди, що встигли оцінити переваги портативних комп’ютерів, вже навряд чи по добрій волі повернуться до використання громіздких настільних машин.

Ця стаття адресована, перш за все, тим, хто купував ноутбук два-три роки тому, і замислюється про покупку нової моделі. Не чекайте вказівок на якісь конкретні моделі, наша мета - звернути увагу на ті нові технології і що комплектують, які з’явилися за ці роки на ринку і гідні вашої уваги. Не секрет, що сучасні ноутбуки при цілком доступних цінах володіють куди вищою продуктивністю, ніж моделі дворічної давності, кращими дисплеями і більшою тривалістю автономної роботи. Нарешті, в нових лэптопах значно більше уваги приділяється захисту інформації - дані їх втраченого або викраденого ноутбука вже не стануть такою вже легкою здобиччю зловмисників. Крім того, за значно могутніший ноутбук, ніж ваш, сьогодні можна заплатити істотно менші гроші.
Intel Centrino

Тим, хто купував ноутбук пару-трійку років назад, чудово відома назва мобільної технології Intel Centrino - цілком можливо, ваш ноутбук якраз побудований на базі цієї платформи. Історія цієї технології поки не дуже довга. Грунт для Centrino був підготовлений ще в 2000 році з появою в мобільних варіантах процесорів Intel технології SpeedStep, яка дозволяла динамічно підвищувати і знижувати тактову частоту і енергоспоживання чіпа залежно від поточного навантаження. У 2003 році, коли була вперше офіційно представлена платформа Centrino, модернізований варіант SpeedStep був реалізований в нових процесорах Pentium M, які по своїй архітектурі якраз були близькі до старих Pentium на основі P6, а не до "настільних” Pentium 4 на базі NetBurst.

Строго кажучи, перша платформа Centrino складалася з трьох обов’язкових компонентів - процесорів Pentium M, чіпсетів Intel 855 і контроллерів безпровідних локальних мереж Intel PRO/Wireless. Ноутбуки без якого-небудь одного з цих компонентів не вважалися за відповідних вимогам Centrino і не несли на собі її логотипів. Навіть моделі на процесорах Celeron M, що є, по суті, спрощеною модифікацією Pentium M, не вважалися за ноутбуки на Centrino. Причина цього, як затверджують в Intel, криється в тому, що тільки комбінація їх цих трьох обов’язкових компонентів забезпечує мінімально можливе енергоспоживання при максимально можливій продуктивності. У випадку з використанням тих, що інших комплектують це оптимальне співвідношення порушується.

Завдяки такому позиціонуванню, дійсно надзвичайно вдалим процесорах і вбудованому контроллеру Wi-Fi, ноутбуки на Centrino зайняли левову частку ринку портативних комп’ютерів, залишивши далеко позаду рішення на процесорах AMD. По суті, ноутбуки з процесорами Celeron M, а також будь-якими мобільними чіпами AMD з тих пір почали вважатися за бюджетні рішення. Ситуацію поки не може змінити навіть 64-розрядний мобільний процесор Turion 64, який є гідним суперником сучасних мобільних чіпів Intel.

Успіх Centrino настільки безперечний, що в Intel, яка на початку року провела ребрендинг і відмовилася від свого знаменитого девізу "Intel inside”, не зважилися змінити назву цієї мобільної платформи. Ми більш ніж упевнені, що ноутбуки на базі нових версій Centrino з’являтимуться у продажу ще не один рік.

Зараз у продажу можна зустріти ноутбуки на базі відразу двох поколінь Centrino: останнього і попереднього. Попереднє покоління запущене у виробництво трохи більше року тому і носить кодову назву Sonoma. Відрізнити такі ноутбуки можна, перш за все, по процесорах Pentium M з системною шиною 533 Мгц, чіпсету сімейства 915 Express і трьохдіапазонному контроллеру безпровідних мереж Intel PRO/Wireless 2915ABG, що підтримує всі сучасні безпровідні протоколи шифрування і безпеки. Не дивлячись на те, що у цього покоління Centrino вже солідний по мірках комп’ютерної індустрії вік, практично всі ноутбуки на її основі, які можна зараз зустріти у продажу, побудовані на останніх версіях процесорів і оснащені такими, що комплектують, продуктивність яких знаходиться на сучасному рівні. Крім того, завдяки появі нового покоління Centrino, ціни на ноутбуки на базі минулого покоління стали помітно привабливішими, і ви можете вибрати вельми могутній комп’ютер з продуктивною графікою і масою додаткових функцій за цілком доступною ціною.

Останнє покоління Centrino (Centrino Duo) носить кодова назва Napa і є першою платформою Intel на базі процесорів з новою архітектурою Core. Ноутбуки на базі Napa відрізняються двуядерными процесорами Core Duo або Core Solo з системною шиною 667 Мгц, набором системної логіки Intel 945GM з вбудованим графічним контроллером, а також останньою модифікацією контроллера безпровідних локальних мереж Intel PRO/Wireless 3945ABG. Перші комп’ютери на основі нової мобільної технології з’явилися в магазинах не так давно, і стоять вони дещо дорожче за комп’ютери на інших платформах. Проте, якщо вам необхідна найвища на сьогоднішній момент продуктивність при скромному енергоспоживанні, набір сучасних інтерфейсів, то рекомендуємо придивитися саме до таких комп’ютерів, особливо, з двуядерными процесорами Core Duo. Деякі подібні ноутбуки вже побували на тестуванні в "Терралабе” і заслужили, в цілому, на позитивну оцінку (див., наприклад, тут або тут).
Процесори AMD

Було б несправедливим не сказати про процесори головного конкурента Intel, компанію AMD, тим більше що на ринку настольных ПК і серверів ця фірма серйозно поколивала позиції багаторічного лідера галузі. На відміну від Intel, AMD не випускає комплексних платформ, але пропонує споживачам вибирати з теоретично необмеженої безлічі комбінацій своїх процесорів і чіпсетів, безпровідних контроллерів, а також інших комплектуючих третіх виробників.

В даний час AMD пропонує три лінійки мобільних процесорів: бюджетний Mobile Sempron, чіп середнього класу Mobile Athlon 64 і топовый процесор Turion 64. І Mobile Athlon 64, і Turion 64 здатні працювати як з 32-розрядними, так і з 64-розрядними застосуваннями, чого не уміють конкуруючі Pentium M і Core Duo. Втім, поки перевага це, швидше, паперове, оскільки у відсутності масового розповсюдження 64-бітової версії Windows XP і, що саме головне, оптимізованих під такі процесори застосувань, закладені в 64-розрядні чіпи потенційні можливості залишаються незатребуваними.

За наслідками різних незалежних тестів (див., наприклад, тут) Turion 64 аніскільки не поступається по продуктивності Pentium M попереднім поколінням, хоча і не здатний догнати за Core Duo. При цьому нова версія фірмової технології енергозбереження AMD PowerNow! забезпечує мало не кращу в класі економічність.

Ноутбуки на базі Turion 64 порівняно недорогі: моделі від таких брендів, як Acer, Fujitsu-Siemens або HP можна купити за суму дещо більше тисячі доларів США. Тому, якщо вам необхідний могутній ноутбук з підтримкою 64-розрядних розширень, і, до того ж, за розумною ціною, цілком можна придивитися до подібних моделей. Поклонникам же продукції AMD зайві аргументи, тим більше, не потрібні.
Оперативна пам’ять

У ноутбуках на базі сучасних платформ Intel Centrino застосовується пам’ять типу DDR2, тоді як в машинах на процесорах AMD, де контроллер пам’яті вбудований в сам чіп, використовується старіший тип пам’яті DDR. Принципової різниці в продуктивності між цими типами немає, тому увагу варто звертати, швидше, на об’єм пам’яті. У дешеві моделі встановлюється всього 256 Мб "оперативки”, але цього явно недостатньо для комфортної роботи в тій же Windows XP. Положення міняється з 512 мегабайтами, а в більшій частині ноутбуків можна розширити об’єм пам’яті одного-двух гігабайт, чого вистачить для переважного числа сучасних застосувань. У деяких сучасних ноутбуках підтримується робота пам’яті в двоканальному режимі, що дозволяє подвоїти пропускну спроможність пам’яті, проте для цього необхідна установка повністю ідентичних модулів пам’яті.
Екран

Надзвичайно модна тенденція - застосування спеціальних глянсових покриттів, що дозволяють підвищити контрастність зображень і що наближають чорний колір, що виводиться на дисплей, до сьогодення чорного. Ці технології дійсно працюють, проте далеко не всім подобаються екрани, в які можна виглядати як в дзеркало, і в яких відбиваються всі лампи і інтер’єр приміщення. Зрозуміло, це справа звички, та варто пам’ятати, що в найбільш могутніх і добре укомплектованих моделях шанси зустріти екран з глянсовим покриттям наближаються до ста відсотків.

Радимо звернути увагу на ноутбуки з широкоформатними дисплеями: вони зручні не тільки під час проглядання DVD-фильмов, як вважають деякі, але і в повсякденній роботі: широкий екран дозволяє помістити поряд більше потрібних документів, чим звичайний, при цьому загальні габарити комп’ютера збільшуються трохи.
Графічні процесори

За три роки мобільні графічні прискорювачі пройшли великий шлях, і сьогодні розривши в продуктивності між мобільними і "настільними” відеопроцесорами серйозно скоротився, хоча залишився помітним. Сучасна вбудована графіка класу Intel GMA 900 і 950 або ATI Radeon Xpress 200M на апаратному рівні підтримує програмний інтерфейс DIRECTX і вже дозволяє запускати тривимірні ігри. Для тих же, кому потрібні могутні графічні прискорювачі, компанія ATI пропонує прискорювачі форм-фактора AXIOM, а nVidia - форм-фактора MXM. Обидві фірми пропонують дискретні відеоприскорювачі, що забезпечують продуктивність, порівнянну з продуктивністю "настільних” моделей з тими ж індексами. При цьому згадані форм-фактори дозволяють за бажання встановлювати інші графічні прискорювачі, точно так, як і в настільних комп’ютерах - апгрейд можна буде, залежно від умов гарантії, провести як в сервісному центрі, так і своїми руками. Поклонникам могутньої графіки не варто забувати про одне - такі прискорювачі помітно скорочують час автономної роботи від акумулятора, особливо в повнофункціональному тривимірному режимі.
Оптичні приводи

Сьогодні вже неможливо зустріти новий ноутбук, в якому б використовувався привід CD-ROM. Навіть комбо-приводы DVD/CD-RW зустрічаються нині лише в бюджетних моделях. Проте навряд чи є сенс, купуючи новий ноутбук, вибирати версії із застарілими накопичувачами, благо за багатоформат DVD-рекордер, здатний писати на DVD-болванки майже всіх існуючих форматів запитають лише дещо більше. Трохи дорожче ноутбуки з накопичувачами, що підтримують запис на двуслойные диски DVD ємкістю 8,5 Гб, проте з погляду капіталовкладень в майбутнє такі накопичувачі представляються кращим вибором, благо різниця в цінах з "одношаровими” DVD-рекордерами, що поступово йдуть з ринку, мінімальна.
Жорсткі диски

Принципових змін в конструкції жорстких дисків за останні три роки не відбулося: лише трохи збільшилася їх ємкість, з’явилися моделі з інтерфейсом Serial ATA, а звичайною швидкістю обертання шпінделя стала не 4000, а 5400 оборотів в хвилину. Як правило, сучасні ноутбуки комплектуються вінчестерами ємкістю від 60 до 100 Гб, хоча деякі дорогі моделі оснащуються і 160-гігабайтними жорсткими дисками із швидкістю обертання 7400 оборотів в хвилину, і навіть RAID-массивами з двох дисків. Всі провідні виробники оснащують ноутбучные вінчестери системами датчиків, що дозволяють безпечно відключати жорсткі диски при падінні комп’ютера або різких ударах. Найбільш розрекламована технологія цього типу - IBM Active Protection System - присутній в декількох моделях ноутбуків сімейства ThinkPad.

На закінчення додамо, що навіть в дешевих бюджетних сучасних ноутбуках не рідкість - контроллер безпровідних мереж, гигабитный мережевий контроллер, багатоканальний звуковий вихід (можливо, і цифровий) і інтерфейс IEEE 1394 (FireWire). У дорогих моделях зустрічаються самі різні додаткові пристрої - від вбудованої веб-камеры і багатоканальної акустичної системи з сабвуфером знизу до ТБ-тюнера і пульта дистанційного керування.

Ми умисне не почали загострювати увагу на точних характеристиках різного типу ноутбуків і що їх комплектують, адже для кожного конкретного завдання потрібне своє поєднання характеристик, а люди, що якийсь час пропрацював за ноутбуком, як правило, давно сформулювали для себе вимоги до ідеальної "робочої конячки”. Нашою метою було лише звернути увагу на деякі особливості сучасних ноутбуків, що відрізняють їх від моделей попередніх поколінь, а вибір конкретних моделей - виключно за вами.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Copyright MyCorp © 2024